استاندارد تست کیفیت برش دستگاه برش لیزری

March 22, 2022

آخرین اخبار شرکت استاندارد تست کیفیت برش دستگاه برش لیزری

کیفیت دستگاه برش لیزر عمدتاً به کیفیت برش آن بستگی دارد که مستقیم ترین راه برای آزمایش کیفیت تجهیزات است.برای مشتریان جدید، هنگام خرید تجهیزات، ابتدا باید عایق دستگاه برش لیزری را مشاهده کنند.علاوه بر سرعت برش تجهیزات، عایق بندی به کیفیت برش نمونه نیز بستگی دارد.چگونه می توان کیفیت برش را دید و به چه جنبه هایی باید توجه کرد؟بیایید یک معرفی مفصل به شما ارائه دهیم.9 استاندارد زیر ضروری هستند.
1. زبری
بخش برش لیزری خطوط عمودی را تشکیل می دهد و عمق خطوط تعیین کننده ناهمواری سطح برش است.هرچه خطوط کم عمق تر باشند، بخش برش صاف تر است.زبری نه تنها بر ظاهر لبه تأثیر می گذارد، بلکه بر ویژگی های اصطکاک نیز تأثیر می گذارد.در بیشتر موارد باید زبری را تا حد امکان کاهش داد، بنابراین هر چه دانه کم‌تر باشد، کیفیت برش بالاتر می‌رود.
2. عمودی بودن
عمود بودن لبه برش زمانی که ضخامت ورق فلزی بیش از 10 میلی متر باشد بسیار مهم است.هنگامی که از فوکوس دور می شود، پرتو لیزر واگرا می شود و برش بر اساس موقعیت فوکوس به سمت بالا یا پایین گسترده تر می شود.لبه برش چند درصد از خط عمودی منحرف می شود.هرچه لبه عمودی تر باشد، کیفیت برش بالاتر است.
3. عرض برش
به طور کلی، عرض بریدگی بر کیفیت برش تأثیر نمی گذارد.تنها زمانی که یک کانتور دقیق در داخل قطعه شکل می‌گیرد، عرض برش تأثیر مهمی دارد، زیرا عرض برش حداقل قطر داخلی کانتور را تعیین می‌کند.هنگامی که ضخامت صفحه افزایش می یابد، عرض برش نیز افزایش می یابد.بنابراین، برای اطمینان از همان دقت بالا، صرف نظر از اینکه عرض بریدگی چقدر بزرگ است، قطعه کار باید در منطقه پردازش دستگاه برش لیزر ثابت باشد.
4. غلات
هنگام برش صفحات ضخیم با سرعت بالا، فلز مذاب در شکاف زیر پرتو عمودی لیزر ظاهر نمی شود، بلکه در پشت پرتو لیزر به بیرون پاشیده می شود.در نتیجه، خطوط منحنی در لبه برش تشکیل می‌شوند و خطوط از نزدیک پرتو لیزر متحرک را دنبال می‌کنند.به منظور رفع این مشکل، کاهش نرخ تغذیه در پایان فرآیند برش می تواند تا حد زیادی تشکیل خطوط را از بین ببرد.
5. برس
ایجاد سوراخ عامل بسیار مهمی است که کیفیت برش لیزری را تعیین می کند.از آنجایی که حذف سوراخ نیاز به حجم کار اضافی دارد، شدت و میزان سوراخ شدن می تواند مستقیماً در مورد کیفیت برش قضاوت کند.
6. رسوب مواد
دستگاه برش لیزر قبل از ذوب شدن و سوراخ شدن لایه ای از مایع مخصوص حاوی روغن را روی سطح قطعه کار لمس می کند.در حین برش، به دلیل گازی شدن و عدم استفاده از مواد مختلف، مشتری با استفاده از باد، محل برش را از بین می برد، اما تخلیه به سمت بالا یا پایین نیز باعث ایجاد رسوب در سطح می شود.
7. فرورفتگی و خوردگی
فرورفتگی و خوردگی روی سطح لبه برش اثر نامطلوبی دارد و ظاهر را تحت تأثیر قرار می دهد.آنها در خطاهای برش ظاهر می شوند که معمولاً باید از آنها اجتناب شود.
8. منطقه تحت تاثیر گرما
لیزر در امتداد ناحیه برش گرم می شود.در همان زمان، ساختار فلز تغییر می کند.به عنوان مثال، برخی از فلزات سخت می شوند.منطقه تحت تاثیر گرما به عمق منطقه ای که ساختار داخلی تغییر می کند اشاره دارد.
9. تغییر شکل
اگر برش باعث گرم شدن شدید قطعه شود، تغییر شکل می دهد.این امر به ویژه در ماشینکاری ظریف اهمیت دارد زیرا خطوط و قطعات اتصال معمولاً فقط چند دهم میلی متر عرض دارند.کنترل توان لیزر و استفاده از پالس های کوتاه لیزر می تواند گرمایش اجزا را کاهش دهد و از تغییر شکل جلوگیری کند